2021. április 18., vasárnap

„ Azt szoktam mondani, hogy a színház a szerelmem, a film pedig a szeretőm„ – interjú Balázs Andrea színésznővel

 

Fotó : Talent Studió

Amikor elindítottam ezt a sorozatot az volt a célom, hogy olyan színházi embereket mutassak be nektek, akik hozzám közel állnak, vagy olyasvalamit képviselnek, ami fontos számomra. Balázs Andi azon kevesek egyike, akit mindkét kategóriába be tudnék sorolni, hiszen mind színházi  mind pedig magánemberként fel tudok rá nézni, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Szóval fogadjátok nagyon nagy szeretettel ezt a beszélgetést, amiben szó esett a színházi munkáról, a közösségi média felületekről és még a felelős állattartás kérdését is körbejártuk egy kicsikét...

Van facebook, Instagram és Tiktok fiókod is, ahol rendszeresen osztasz meg tartalmat a rajongóiddal. Ez azért is érdekes szerintem, mert mind a három felület alapvetően más és más korosztályt vonz. Mennyire volt tudatos döntés számodra, hogy ezeken a felületeken jelen legyél?

Így igaz, valóban más korosztályt vonz mind a három platform. A Facebook és az Instagram fiókomon keresztül tudom felvenni a kapcsolatot rég nem látott kollégákkal és barátokkal is. Az Instagramon sokszor kapok leveleket, amikre, ha időm engedi igyekszem válaszolni, hiszen tudom, hogy mennyire fontos tud lenni egy-két jó szó vagy tanács annak, aki szorult helyzetben érzi magát. A Tiktokot azért is töltöttem le, mert a Talent Stúdióban, ahol tanítok sok tanítványom kezdte el használni, én pedig szerettem volna tudni azt, hogy miről beszélnek. Számomra fontos az, hogy tisztában legyek azzal, hogy mi az, ami a fiatalokat megmozgatja, kiket követnek vagy épp milyen tartalmak iránt érdeklődnek.

Fotó : The News

Nagy állatbarát vagy, több helyet is támogattál, sőt pár éve egy véletlennek köszönhetően örökbe fogadtál két kutyát, Nokedlit és Galuskát, akikről nagyon sok cuki képet lehet találni az Instagramon. Ezt az állatok iránt érzett szeretetet otthonról hoztad vagy ez inkább csak később alakult ki benned?

Olyan családban nőttem fel, ahol folyamatosan állatokkal voltam körülvéve így nekem az állatok szeretete otthonról jött. Nagyon fontosnak, hogy az emberek figyelmét felhívjam a felelős állattartásra. Egy állat nem játékszer, amit, ha megunok kidobok. Nálunk mind a négy kutya családtag, akikre vigyázunk, törődünk velük, rendszeresen visszük őket állatorvosi kivizsgálásra és igyekszünk, hogy a lehetőségeinkhez mérten mindent megadjunk nekik, amit csak tudunk.

Sok ember a CBA reklám miatt ismerte meg az arcod. Ez okozott bármilyen nehézséget neked a színházi életedben?

Nem volt rá példa, hogy felkiabáltak volna a színpadra. Olyan előfordult, hogy valakik azért jöttek el színházba megnézni egy előadásba mert kíváncsiak voltak, hogy milyen színésznő bújik meg a reklámszereplő mögött. A gyerekekben viszont elég erős nyomot hagyott ez a karakter. Például Mikszáth Kálmán Szent Péter esernyője című darabjában soha nem volt akkora sikere a Lonka nevű szereplőnek akit én alakítottam mint a reklám utáni időszakban. Ezt a szerepet már átadtam egy tehetséges, fiatal kolléganőmnek Koltai Viviennek, ő is nagy sikerrel játssza ha nincs éppen pandémia.

A pandémia változtatott valamit azon, hogy a filmes vagy a színházi szerepet érzed közel magadhoz?

Azt szoktam mondani, hogy a színház a szerelmem, a film pedig a szeretőm. Ehhez tartom is magam, pandémia ide vagy oda. Bár nem panaszkodhatom, hiszen számos kis -és nagyfilmben, illetve sorozatban is játszottam mostanában, de a színház élő varázsát a film nem tudja pótolni. Épp a napokban gondoltam arra, hogy már nagyon hiányzik az, hogy a  délutáni próbák után a kollégákkal  összeüljünk az alulában és megvitassuk a dolgokat az esti előadás előtt. Így, hogy most nincs színház, online tartjuk a kapcsolatot egymással, ez azonban nem pótolja azt a varázst, amit egy személyes találkozás során átélhetünk. Remélem minél hamarabb lesz lehetőségünk arra, hogy újra játszhassunk a nézőinknek.

Fotó : Port.hu


Ha lenne 3 kívánságod mire használnád fel?

Először is azt kívánnám, hogy mindenkinek lehessen egy kívánsága. Másodszor azt, hogy valahogy oldjuk meg ezt a klímaválságot. A harmadik pedig, hogy ne betegedjenek meg emberek és legyen vége ennek az pandémiás állapotnak.

Nagyon-nagyon közvetlen ember vagy a rajongóddal is, ebből sosem adódtak kellemetlen szituációk?

Nálam nagyon tiszták a határok, amiket szerencsére nem lépett még át senki. Én az a fajta ember vagyok, aki szívesen beszélget másokkal.

Egy ideje tanítasz is a Talent stúdióban, a gyerekek pedig láthatóan rajonganak érted. Hogyan kezeled látszólag ennyire könnyedén azt, hogy ennyi tehetséges fiatalért „kell felelősséget vállalnod”? Hogy kezdődött ez az egész?

Természetesen nagyon nagy felelősség az, hogy ha valaki fiatalokat tanít, de ezt tehernek semmiképp se mondanám. Én olyan tanár vagyok, aki sokat beszélget a tanítványaival, nem csak szakmai, hanem egyéb más, az életben fontos témákról is, mint például a másság kezelése vagy éppen az egyre gyakrabban felmerülő iskolai bántalmazás.

Van valamiféle életfilozófiád mottód, amit követsz, vagy ennél spontánabb ember vagy?

Én egy elég spontán embernek tartom magam. Apukám egyszer azt mondta nekem, hogy: „ha egy nap öt olyan dolgot fel tudsz sorolni, amiért hálás vagy, akkor nem szabad egész nap panaszkodni”. Ehhez általában tartom is magam. Persze előfordul, hogy én is panaszkodom, hiszen emberből vagyok és nekem is vannak rosszabb napjaim.

Fotó : Borsodonline

Mi az, ami egy napodból semmiképp sem hiányozhat?  

A szerelmem, Ridzi Gábor. Ő az aki nélkül nem tudom elképzelni egy napom. Nekem Gábor az az ember, akivel mindent meg tudok vitatni, aki mellett biztonságban érzem magam és tudom, hogy rábízhatnám akár az egész életem is, mert úgy vigyázna rá, mintha a sajátja lenne.

Van olyan ember, akire példaképként tekintesz?

Nekem a szüleim a példaképeim. Főképp apukám az, aki az utóbbi években szintet lépett ebben. Számomra ők azok, akikre fel tudok nézni és az Ő tanácsait mindig feltétel nélkül meg is hallgatom.

 

 Az interjúból idézni vagy azt teljes egészében felhasználni engedélyköteles!

További tartalmakért  keresd a Nézőtéren innen és túl blogot a  FACEBOOK, illetve Instagram felületeken!

Facebook  II Instagram

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Egy kislány élete a ’80-as évekbeli Magyarországon – Ajánló a Vera című előadáshoz

  A kis játszóhelyek, így a Thália Színház Arizóna Stúdiója is lehetőséget ad arra, hogy a közönséget és a színészeket a szó szoros és átvit...